Rubriky
Domexim

Zrcadla jako dekorace: Jak využít dekorativní zrcadla v interiéru


Zrcadla v interiéru

Zrcadla jsou v interiéru velmi oblíbenou dekorací. Nejenže dokážou opticky zvětšit prostor, ale také ho oživit a dodat mu zajímavý prvek. Pokud hledáte inspiraci, jak využít dekorativní zrcadla v interiéru, máme pro vás několik tipů.

Zrcadla v obývacím pokoji

V obývacím pokoji můžete zrcadla využít na různých místech. Například na stěně nad gaučem, kde dokážou opticky zvětšit prostor a zároveň sloužit jako zajímavý dekorativní prvek. Další možností je umístit zrcadlo na stěnu proti oknu, čímž se do místnosti dostane více světla a prostor bude působit vzdušněji. Pokud máte v obývacím pokoji krb, můžete umístit zrcadlo nad něj a vytvořit tak zajímavý prvek.

Zrcadla v koupelně

V koupelně jsou zrcadla samozřejmostí. Pokud však hledáte způsob, jak je využít i jako dekoraci, můžete zkusit neobvyklé tvary a velikosti. Například kulaté zrcadlo nad umyvadlem, které dodá prostoru měkčí linie, nebo zrcadlo ve tvaru listu, které připomíná přírodu. Další možností je umístit zrcadlo na celou stěnu, čímž vytvoříte zajímavý efekt a opticky zvětšíte prostor.

Zrcadla v ložnici

V ložnici můžete zrcadla využít na různých místech. Například na stěně za postelí, kde dokážou opticky zvětšit prostor a zároveň sloužit jako zajímavý dekorativní prvek. Další možností je umístit zrcadlo na strop, čímž vytvoříte zajímavý efekt a opticky zvětšíte prostor. Pokud máte v ložnici šatní skříň, můžete umístit zrcadlo na její dveře a vytvořit tak zajímavý prvek.

Zrcadla jsou skvělou dekorací, kterou můžete využít v různých místnostech. Pokud hledáte inspiraci, jak je využít, navštivte mamanablogu.cz, kde najdete mnoho zajímavých tipů a nápadů.